Eğitmenler

Ekrem Aslan


Özgeçmiş

04.08.1988 yılında Gaziantep İli Şahinbey İlçesi doğumlu olan Aslan, Gaziantep Cumhuriyet Lisesinden 2002 yılında derece ile mezun olmuştur. 2009 Çukurova Ziraat Fakültesi Ziraat Mühendisliği Lisans ve 2016 Gaziantep Üniversitesi Moleküler Biyoloji Yüksek Lisans programlarını tamamlamıştır. Halen Çukurova Üniversitesi Bitki Koruma Bölümünde Orman Nematod Zararlıları Faunası üzerine doktora tez çalışmasını sürdürmektedir.

2013-2019 yılları arasında Adana Kent konseyi Genel Sekreterlik görevini üstlenen Aslan, Türkiye Kent konseyleri Birliği 10. Dönem Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Halen Birliğin Etik Kurul üyeliğinin yanı sıra Kamu Görevlileri Etik platform üyeliğini sürdürmektedir. Aslan Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu 2016 Mezunudur. 2021 yılında Kapadokya Üniversitesi Kent Çevre ve Yerel Yönetimler Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Lisans döneminde 2008-2010 yılları arasında Çukurova Ünivesitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı görevini yürütmüştür.2010 yılından itibaren hak temelli çalışmalarını gençlik hakları alanında yürüten Aslan 2010- 2012 yılları arasında Adana Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanlığı görevini yürütmüştür.

2010 yılında Adana Büyükşehir Belediyesinde Mühendis kadrosunda göreve başlamıştır. 2013 -2019 yılları arasında Adana Kent Konseyi Genel Sekreterlik görevinde bulunan Aslan Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetim Kurulu üyeliği ve Kent Konseyleri Birliği 10. Dönem Başkanlıklarını başarıyla yürütmüştür. İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) İnsani Gelişme Endeksi Danışma Kurulunda görev almıştır. National Demokratik Enstitüsü (NDI) Toplumsal Hayata etkin Katılım İçin Yerel Demokrasi Akademileri Eğitici Eğitmeni olarak yerel yönetimlerde katılımcılık ve demokrasi alanında savunuculuk eğitimleri vermiştir.

Nidanur Baştürk


Özgeçmiş

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler son sınıf öğrencisidir. Ekonomi bölümü ile yandal yapmaktadır. Karşılaştırmalı ekonomi politik, sivil toplum ve sosyal refah ilişkisi, kutuplaşma akademik ilgi alanlarıdır. Boğaziçi Üniversitesinde öğrenci asistanlığı, İstanbul Politikalar Merkezinde araştırma ve idari destek stajı yapmaktadır.

Müzeyyen Bıyık


Özgeçmiş

Yalova Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun oldu. Bilkent Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeler koordinatörlüğü, UNESCO Dünya Şiir Günü Festival direktörlüğü ve Bahçeşehir Üniversitesi Toplum, Sağlık, Davranış, Önlem Alma Çalışmaları, Uygulama Ve Araştırma Merkezinde genel koordinatörlük görevini üstlendi. 2019 yılı itibariyle Türkiye Afrika Dostluk ve İşbirliği Derneğinde ve EUROPolitika dergisinde yardımcı editör olarak görev yapmıştır. 2020 yılından beri Boğaziçi Asya Araştırmaları Merkezi ve Globalwonks şirketinde araştırmacı olarak yer almaktadır. Kamu Diplomasisi, Basın Yayın ve Enformasyon, Transatlantik İlişkiler, ABD Siyasal Sistemi ve Göç üzerine çalışmalar yürütüyor.

Gizem Coşkuner


Özgeçmiş

Gizem Coşkuner lisans eğitimini Başkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde bitirdikten sonra aynı üniversitenin Ekonomi Hukuku programında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Hali hazırda Kamu Yönetimi lisans programında eğitimine devam etmektedir.

Meslek hayatına Kanal B televizyonu haber merkezinde başlamıştır. 2010 Yılı itibariyle AK Parti Genel Merkezi Dış İlişkiler Başkanlığı'nda sırasıyla özel kalem müdürü ve dış ilişkiler koordinatörü olarak görev yapmıştır. Görev yaptığı süre içerisinde ICAPP (International Conference of Asian Political Parties) nezdinde parti ilişkileri koordinatörlüğü görevini yürütmüştür. 2016 itibariyle kısa süre serbest danışmanlık yapmış, sonrasında DijitalMedya prodüksiyon firmasında Genel Koordinatör olarak çalışma hayatına devam etmiştir. DijitalMedya olarak dijital okuryazarlık eğitimleri, dijital topluluk yönetimi, belgesel ve kurumlara özel yapımlar ve organizasyonlar başta olmak üzere yeni medya alanlarında çalışmalarını sürdürmektedirler. Coşkuner, Bilişim Vadisi ile birlikte gerçekleştirilen "oyunlagelecek" etkinliklerinin iletişim ve organizasyonunu yürütmektedir. DijitalMedya firması olarak, 2019 yılında Türk-Rus ortak yapımı olan "TürkAkım Belgeseli" ile Almanya'da düzenlenen "World Media Festival" programında "Intermedia Globe Silver" ödülünü kazanmışlardır.

Coşkuner iyi derecede İngilizce, başlangıç seviyesinde İspanyolca bilmektedir.

İlgi ve uzmanlık alanları arasında dijital okuryazarlık,yeni medya çalışmaları, güvenlik çalışmaları, Asya ve Uzakdoğu çalışmaları, proje ve iş geliştirme, organizasyon ve iletişim, çevreci hareketler ve temiz enerji çalışmaları ile hayvan hakları çalışmaları bulunmaktadır.

https://www.linkedin.com/in/gizem-c-26956996

https://dijitalmedya.net/tr/

Özüm Çelik


Özgeçmiş

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi lisans 3. sınıf ve Sosyoloji yandal öğrencisiyim. Bilgi düzensizliği dışında yeşil düşünce, göç ve kamu harcamalarını izlemeyle ilgileniyor ve bilgi edinebilmek adına çalışmalarımı çeşitli derneklerde sürdürüyorum

Birnur Eyolcu Kafalı


Özgeçmiş

Birnur Eyolcu Kafalı, 2010 yılında Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra bir süre özel sektörde pazarlama-iletişim alanında çalışmıştır. 2015 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Projeler ve STK Yönetimi bölümünde yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Yüksek lisans tez çalışmasını toplumsal cinsiyet eşitliği ve eğitim alanında, Mor Sertifika Programı örnek incelemesi üzerinden tamamlamıştır. Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezinde İnfodemi Eğitimi Projesinde Proje Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Çalışma ve ilgi alanları arasında toplumsal cinsiyet, flört şiddeti, kadın hakları, sivil toplum ve eğitim yer almaktadır.

Dilan Kaya


Özgeçmiş

1997 yılında Antalya'da doğan Dilan Kaya, üniversite eğitimini Bitlis Eren Üniversitesi Uluslararası İlişkiler 4. sınıf öğrencisi olarak devam etmekte. Türk Dış Politikası, Siyasal Düşünceler Tarihi, İnsan Hakları, Türkiye Ekonomisi, Anayasa Hukuku alanlarına ilgi duymakta. Sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulunmuş, öğrenci kulüplerinde konferans, gerçekleştirmiştir.

Elif Ezgi Keleş


Özgeçmiş

Elif Ezgi Keleş, Uluslararası İlişkiler bölümü lisans derecesini Akdeniz Üniversitesi, yüksek lisans derecesini ise Bursa Uludağ Üniversitesi'nden almıştır. Halen İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler: Uluslararası Güvenlik ve Terörizm üzerine doktora eğitimine devam etmektedir. Yoğunlaştığı araştırma alanları: toplumsal cinsiyet çalışmaları, dijital diplomasi çalışmaları ve eleştirel Uluslararası İlişkiler teorileridir.

Özgenur Korlu


Özgeçmiş

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler ve Ekonomi bölümlerinden 2016 yılında mezun oldu. 2016-2018 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde sosyal politika ve ekonomi yüksek lisans dersleri aldı. 2020 yılı itibarıyla MEF Üniversitesi İşletme Bölümü’nde yüksek lisans yapıyor. Nisan 2018’de ERG Eğitim Gözlemevi’nde araştırmacı olarak çalışmaya başlayan Korlu’nun ERG’de katkıda bulunduğu çalışma alanları eğitim yönetişimi ve finansmanı, ölçme ve değerlendirme sistemleri, sosyoekonomik eşitsizliklerin eğitime etkisi, eğitim verisi analizi ve veri okuryazarlığıdır. Eğitim İzleme Raporlarının farklı dosyalarında 2018’den beri yazar olarak yer alıyor, raporlar, araştırmalar ve projeler kapsamında eğitim izleme göstergeleri hazırlıyor.

Enes Kücet


Özgeçmiş

Lisans derecelerini Ankara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (ana dal) ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (yan dal) bölümlerinden ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünden almıştır. Yüksek lisans öğrenimini Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Gazetecilik bölümünde tamamlamıştır. Bilimsel araştırmalarını enformasyon operasyonları, dış politika - medya ilişkisi ve stratejik iletişim konuları üzerine sürdürmekte olup akademik ilgi alanları arasında güvenlik çalışmaları ve siyaset psikolojisi yer almaktadır.

Engin Onuk


Özgeçmiş

Ege Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı lisans, İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler yüksek lisans mezunuyum. Şu an Özyeğin Üniversitesinde İngilizce öğretim görevlisi olarak dersler veriyorum. Alanında uzman akademisyen ve öğrencilerle hayatımızı şekillendiren politik kavramları incelediğim Zihni Politik podcast söyleşi kanalının kurucusu, yapımcısı ve sunucusuyum. Akademik ilgi alanlarım arasında, dış politika, dezenformasyon ve uluslararası politika, siber güvenlik, teknoloji, toplum ve siyaset etkileşimi var.

İrem Öztürk


Özgeçmiş

İrem Öztürk, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden 2021 yılında mezun olacaktır. Öğretmenliğe ilk başladığından beri medya okuryazarlığı ve dijital beceriler üzerine çalışıp, projeler yürütmektedir. Öğretmenliğiyle beraber de MetaLiteracy üzerine bir okul programı projesini yürütecektir. Benimle iletişime geçmek için aşağıdaki sosyal hesapları kullanabilirsiniz :) https://twitter.com/ireminosss https://www.linkedin.com/in/irem-%C3%B6zt%C3%BCrk-964160154/ https://ireminoss.medium.com/

Murat Pehlivanoğlu


Özgeçmiş

Murat Pehlivanoğlu Kahramanmaraş Elbistan doğumluyum. Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladım. Bir siyasal iletişim modeli olarak propaganda; Hitler ve Stalin üzerine yüksek lisans tezi yayınladım. Siyasi partilerde milletvekilleri, belediye başkanları, il başkanları gibi farklı mevkiler için siyasal iletişim danışmanlığı yaptım. Hali hazırda Anda Derneği projeler koordinatörlüğü ve Bahçeşehir Üniversitesi Denizcilik ve Global Araştırmalar Merkezi Ankara koordinatörlüğü görevini yürütmekteyim.

Hatice Süruri


Özgeçmiş

Lisans derecesini Anadolu Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat bölümünden alan Hatice Süruri, Yüksek Lisansını İşletme (MBA) bölümünde tamamlamıştır. 2017 yılında Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İktisat Bölümü, Doktora programına başlayan Süruri, programa tez aşamasında devam etmektedir. Tez çalışmasında OECD ülkelerinin ekonomileri ve kurumsal yapılarına odaklanan Süruri, aynı zamanda politik ekonomi, katılım bankacılığı, kent ekonomisi ve Ortadoğu ekonomisi alanlarında araştırmalarına ve bölgesel analizlerine devam etmektedir.

Buse Tuna


Özgeçmiş

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans yapmaktadır. Lisans eğitimini Balıkesir Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlamıştır. Ayrıca, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Hukuk bölümü Adalet programı mezunudur. Akademik ilgi alanları arasında Rusya, Uluslararası Hukuk, Güvenlik, Dış Politika ve İnsan Hakları yer almaktadır.

T. Yağız Yeşildağ


Özgeçmiş

İzmir Özel Saint - Joseph Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimine Strazburg Üniversitesi Hukuk Fakültesinde başladı. 2014 yılında Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nın düzenlediği «Çevrenin Genç Sözcüleri» programı kapsamında katıldığı «Atık Yönetimi» projesiyle makale dalında Dünya İkinciliği kazandı. Bu ödülle 2015 yılında İsveç’te bulunan Göteborg Üniversitesinde UNESCO tarafından düzenlenen Uluslararası Çevre Eğitimi Kongresinde ülkesini başarıyla temsil etmiştir. Aynı yıl UNESCO ASPnet programı kapsamında Kudüs ve Tel Aviv’de yaptığı alan araştırmaları ışığında «Ortadoğu’ da Barış İçin 5 Aşamalı Bir Model Önerisi» oluşmasına katkı sağlamıştır. Lisans eğitimi boyunca Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlementosu olmak üzere çeşitli proje ve görevlerde yer almıştır. 2020 yılından beri Türkiye’deki Fransız Okulları’nın Fransa’da yaşayan mezunlarını bir araya getiren bir toplululuk olan UNION’un Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Yüksek lisansında Birleşmiş Milletler Kalkınma Hedefleri doğrultusunda Avrupa ve Akdeniz işbirliği alanlarında uzmanlaşmak istemektedir.

Cansu Yurtsever


Özgeçmiş

Katip Çelebi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir. Lisans eğitimini İzmir Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde, yüksek lisans eğitimi ise Gediz Üniversitesi Uluslararası Politik Ekonomi bölümünde tamamlamıştır. Çalışma alanları arasında dış politika analizi, ABD dış politikası, eleştirel teoriler, göç ve güvenlikleştirme bulunmaktadır.