Proje Ekibi

Prof. Dr. Emel Parlar Dal

Proje Koordinatörü

Emel Parlar Dal Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde Prof. Dr. olarak çalışmaktadır. Lisansısını Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler, yüksek lisansını sırasıyla Paris 1 Panthéon-Sorbonne (İşletme) ve Paris 3 Sorbonne-Nouvelle Üniversitesi (Avrupa Çalışmaları), doktorasını ise Paris 3 Sorbonne-Nouvelle Üniversitesinden Uluslararası İlişkiler alanından almıştır. The Graduate Institute of International and Development Studies/Geneva ve Oxford University St.Anthony’s College’da misafir öğretim üyesi olarak bulunmuştur. Şu an The Academy of Korean Studies tarafından desteklenen bir projenin yürütücüsü (2020- 2021) ve Jean Monnet Kürsü başkanıdır (2020-2023). Türk Dış Politikası, Küresel Yönetişim, Yükselen/Bölgesel/Orta ölçekli güçler, Türkiye-Ortadoğu İlişkileri hakkında çok sayıda SSCI yayını ve editörlüğünü yaptığı uluslararası kitap ve kitap bölümleri bulunmaktadır.


Prof. Dr. Emre Erdoğan

Proje Koordinatörü

Emre Erdoğan İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm başkanıdır. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi alanında doktora derecesi bulunan Erdoğan, akademi ve sivil toplumda çeşitli projelerde araştırmacı ve kıdemli danışman olarak görev yapmıştır. Araştırmaları siyasi katılım, dış politika ve kamuoyu, çocuk ve gençlerin refahı, metodoloji ve istatistiğe odaklanmaktadır. Türkiye'de gençlik, Suriyeli mülteci gençlerin entegrasyonu, ötekileştirme, kutuplaşma ve popülizm konularında çalışmakta ve yayınlar yapmaktadır.

Şaban Çaytaş

Proje Asistanı

Şaban Çaytaş Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi Uluslararası Politik Ekonomi bölümünde tamamlamıştır. Dış politika analizi, dış politikada ekonomik yönetim ve politik ekonomi alanlarında araştırmalarını sürdürmekte, çeşitli projelerde araştırmacı olarak çalışmaktadır.

Ayda Sezgin

Proje Asistanı

Marmara Üniversitesi Uluslararası Politik Ekonomi bölümünde yüksek lisans yapmaktadır. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlamıştır. Çeşitli projelerde araştırma asistanı olarak çalışmaktadır. Akademik ilgi alanları arasında politik ekonomi, eleştirel güvenlik, sürdürülebilir kalkınma ve küresel yönetişim yer almaktadır.

Onur Aslan

Proje Asistanı

İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlamıştır. Siyaset felsefesi, politik psikanaliz, post-politika ve iklim değişikliği konusunda çalışmalarını sürdürmektedir.



Sude Karahasan

Proje Asistanı

Marmara Üniversitesi Uluslararası Politik Ekonomi Bölümü’nde yüksek lisans yapmaktadır. 2019’da Bilkent Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Ayrıca, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi’nden yan dalı bulunmaktadır. Akademik ilgi alanları arasında yükselen güçlerin politik ekonomisi, dış politikadaki ekonomik enstrümanlar ve dış politika analizi gibi konular yer almaktadır. Hobi olarak Rus tarihi ve edebiyatıyla ilgilenmektedir.